Садочки у Здолбунові

Садочки у Здолбунові

Вчора звернулась до мене подруга з проханням написати у блозі про дитячі садки Здолбунова. Я цілу ніч думала і вирішила що вона права, про корупцію у садочках мовчати не можна. 

Почну з того що, для того аби вашу дитину у 3 роки взяли у садочок (йдеться про всі ДНЗ ) ставати у чергу варто ще до народження дитини.Якщо ви раптом десь трошки затягнули-перед вами просто зачинять двері посилаючись на те що місць нема.

Дивимось закон України:

Стаття 11.2 – Дошкільний навчальний заклад:
задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти;

Як бачимо наяву, у нас в місті не зовсім задовольняє. І ми б можливо з цим змирились посилаючись на недостачу дитячих садків у місті і т. д. Та коли перед тим як вийти з кабінету завідуюча пропонує взяти вашу дитину у садочок за певну суму доларів,в нас як батьків виникають сумніви.А чи справді місць нема?чи це нас так залякують щоб ми заплатили гроші?

Моя подруга – мати одиночка, вже рік намагається віддати дитину у садочок. За що цій жінці жити? На роботу піти вона змоги не має?за що годувати дитину?І я впевнена вона не єдина така в нас в місті.

Читаємо перше речення в законі про освіту:

Основними завданнями законодавства України про дошкільну освіту є:
забезпечення права дитини на доступність і безоплатність здобуття дошкільної освіти;

Я читаю і думаю – діти втрачають можливість дошкільного навчання в колективі, через те що їхні батьки не в змозі оплатити “добровільні внески” та так звані “пожертви”.

Тому моя порада якщо ви плануєте народжувати дитину – ставайте в чергу вже. Тоді частково менше “добровільних внесків” ви сплатите. І Здолбунівчани якщо ми далі і далі носитимемо хабарі завідувачам,то цієї системи ми не позбудемось ніколи.

Leave a comment