Зарплата АТО. Чи варто волонтерам скидатись на шкарпетки бійцям?

Команда Вікторії Лех та Оксани КуляшиПро зарплатню в АТО, забезпечення бійців і актуальність волонтерської роботи я поговорила відверто з демобілізованими бійцями АТО. Отримала звіти бджілок трудівників, що збирають кошти і підготувала для вас матеріал якого зазвичай уникають. Прошу уважно прочитати. 

Думка мобілізованого офіцера

Капітан Хомицький, зараз в оперативному резерві 95 оаембр, відповів на тонкі питання про службу і необхідність волонтерів.
Як на твою думку змінився стан забезпечення воїнів, що захищають саме на території АТО? Чи сильно він відрізняється від початку агресії і нині?

 На початку війни все, дійсно, було дуже сумно. Порою не вистачало елементарного. Логістика в зоні АТО дуже кульгала. Але протягом року набирав силу волонтерський рух. Як казали офіцери, к кінцю 2014 на складі у Слов’янську було практично все, від зубної пасти до шкарпеток.
Коли я в березні 2015 приїхав в базовий табір, у мене і у всіх військовослужбовців 4 хвилі, вже був один повний комплект форми (літо/зима). По прибуттю нам одразу видали бронежилет і шлем кевларовий, ну і звичайно зброю. У їдальні кормили нормально, звичайно одноманітно, але дуже калорійно. Звичайно на передку все зовсім по-іншому, але я про нашу роту матеріального забезпечення нічого поганого ніколи не чув.
К кінцю 2015 року, допомога волонтерів помаленьку зменшувалась, адже армія вже не вела активних наступальних дій, да і люди схоже устали від війни. Як я розумію, держава це намагалася компенсувати своїми силами, в цілому успішно.
Станом, на сьогодні, забезпечення бригад ВДВ, на скільки мені відомо, цілком задовільне.

WIN_20150412_133822

Особисто тобі і побратимам під час несення служби була надана допомога волонтерів?

Здолбунівські волонтери із громадської організації «Здолбунівська Сотня Самооборони» 2 рази, за моїм проханням, допомагали мені: запчастини до ЗІЛ-131 і шини до реанімобіля VW T5. Більше, ніякої допомоги від здолбунівських волонтерів я не отримував і не потребував.
Звичайно я користувався допомогою різних житомирських волонтерів, будь то смаколики у їдальні на свята або там шкарпетки, зубна паста і т.п.
Для мене справжніми волонтерами виступили родичи, друзі, колеги по роботі. Я і сам виступав в ролі волонтера/благодійника – щомісяця витрачав близько 250-500 грн на допомогу важкохворим діткам, або важкопораненим солдатам.

Чи вважаєш ти наразі допомогу волонтерів не дуже доречною? якщо так, то чому?

Зараз не 2014 рік, дуже дивно коли щомісяця солдат отримує 7000 грн, а офіцер 10000 грн, збирати для них гроші на взуття і одяг. Звичайно різні там смаколики, домашня їжа, малюнки дітей завжди будуть бажаними, але це вже не допомога.
На мою думку, волонтерам необхідно зосередитись на тому, що не може зробити військовослужбовець, навіть якщо у нього є гроші. Як приклад вартісні оптичні приціли, тепловізори, або рідкісні деталі до військової техніки. Тут вже повинна бути взаємодія не волонтер – солдат, а волонтер – військова частина.

Чи можеш надати довідку по своїй зп?

За 14 місяців служби я заробив близько 150 тисяч гривень ($6000). Довідку здав в здолбунівський районний центр зайнятості.

Бувають ситуації що бійців не забезпечують і вони вимушені просити допомоги? 

За час служби, я зрозумів що можливо все що завгодно. Але головне не опускати руки, а намагатися щось робити, тоді і допомога надійде. Може бути сирий бліндаж з голодними аватарами які скаржаться заїжджим журналістам як у них все погано, а може обладнаний з євроремонтом і супутниковим телебаченням, окремою кухнею і нормальним інтернетом. Думаю, ти мене зрозумієш.

Здолбунівські волонтери

Сіткі та провізіяРобота волонтерів була і є надзвичайно складною і відповідальною. Наші сміливі помічники не побоялись труднощів і тривалий час допомагають бійцям у різних місцях несення служби. Тому хочу особисто подякувати їм, та всім хто жертвував і долучався до праці.

“Здолбунівська сотня самооборони”. Звіт публікується на офіційному сайті. Передають в зону АТО все. Від деталей авто, до банок з консервацією. Зібрана значна сума коштів і активна діяльність по цей день. Сотники долучаються до роботи у місті. Це раніше і безпека, а нині активна участь у різних заходах. Найбільше запам”яталися колядки у виконанні сотників.

Фото з ФБ

Волонтери з Укрцемремонту. Це группа волонтерів котра зібрала понад півтора мільйона гривень на потреби воїнів зі Здолбунівщини. Звіт публікується на новинневому ресурсі Здолбунів ком. Купують одяг, спальники, радіостанції та все у чому є потреба. Так само постійно діючий пункт прийому необхідних речей, харчів та дитячих малюнків знаходиться у приміщенні Укрцемремонту. 

ВолонтериВолонтер Валерій Загородній. Зазвичай його можна помітити в білому бусі в центрі Рівного. Звіт про кошти не публікується. За словами Валерія – їх робота і є звітом про допомогу. Назва організації :”Всеукраїнський визвольний рух”.

Боєць батальйону Горинь про забезпечення

Пан В. боєць батальйону Горинь висловив і свою позицію стосовно ситуації забезпечення АТОвців:

Дякую всім волонтерам. Вони поставили в складні часи нашу армію на ноги. Завдяки цьому було врятовано безліч наших життів. На початку війни без них не було б України. На сьогодні скажу відверто потреби у харчах чи одязі немає. Держава почала нормально забезпечувати. Їжа або псується, або ми віддаємо її людям на місцевості та в дитячі будинки. А є бригади що викидають. Ну бо псується. Хлопці отримують не менше 10000 грн і можуть купити собі вологі серветки чи носки. Якщо звісно не бухають і в них не відраховують це з зп. Мені зараз соромно коли пенсіонерка дістає з кишені останні копійки, а аватари витрачають на казна що кошти. Бзикі на рахунок натовських берців чи одягу – буває. Ми тоді прямо кажем хлопцям ви ох***лі. Таке викорінюєм. Особисто я отримував 14000 грн кожного місяця.

Підсумовуючи вважаю – Україна таки справді покращила стан армії. Що купувати і передавати це особиста справа кожного. Жертвувати чи ні абсолютно так само.

Я впевнена підтримкам бійцям потрібна. Дитячі малюнки, деталі, пристрої які армія не купує і допомога важкопораненим. Це необхідні речі. Будьмо добрими і актуально доречними нашим захисникам.